Return to site

Jakie miasto, takie afery

Moi kochani gorzowscy tropiciele afer, drodzy PiS-owcy!

Rozumiem, że niektórzy lubią wyważać otwarte drzwi. Ale żeby robić to z pełnego rozpędu, to trzeba mieć nie lada fantazję!

Jak widać, nagonka na ruchy miejskie trwa. Tylko że... mogło Wam to Panowie umknąć, ale nikt nigdy tajemnicy nie robił, że architekci z Pronobis Studio są aktywistami, działaczami miejskimi. O zgrozo, sami o tym obszernie i wprost mówili na wstępie swych spotkań z mieszkańcami! A nawet zdjęcia pokazywali.

Gdybyście Panowie radni PIS naprawdę interesowali się inwestycjami miejskimi i rozwojem miasta, to zamiast szukać haków na wszystkich dookoła, przyszlibyście na jedno z kilku spotkań organizowanych przez Pronobis Studio i wydział konsultacji.

Aha. Ich ruch miejski w Bytomiu nazywa się Miasto dla Mieszkańców. Cóż to za prowokacyjna nazwa, prawda? Co więcej, od niedawna są razem z LDM i ponad trzydziestoma innymi ruchami zrzeszeni w Związku Stowarzyszeń Kongres Ruchów Miejskich! Tak, architekci też działają w ruchach miejskich. I projektują dla samorządów. Serio.
Panowie radni, jakoś się z tym chyba pogodzicie?

Kochani radni PiS! Dla ułatwienia knucia, poniżej kilka postów z sierpnia 2016, w których publicznie omawiamy ze Studio Pronobis i innymi mieszkańcami gorzowskie tematy:

- o pierwszym spacerze badawczym w Gorzowie! - http://bit.ly/2qHtyUz -

- a tu podlinkowani są nawet gorzowscy urzędnicy! Oni też znają Pronobisów. Powiem wam więcej: Wójcicki także ich zna! http://bit.ly/2soS91F

- a tu filmik, jak powstają projekty Chrobrego, Kwadratu i parków - http://bit.ly/2rcUEq5

Jak widać: to, co wszyscy zainteresowani rozwojem miasta wiedzą od dawna, to asy z PISu “odkryli” na majowej sesji. Po roku! Brawurowe "dochodzenie" zakończyło się "sukcesem" i radni z rozmachem wyważają nigdy nie zamknięte drzwi.

A teraz coś z serii "ukryta prawda"

Popełniłam przestępstwo (lub grzech ciężki - nie wiem w PiS teraz modne), wrzucając na grupę Kongres Ruchów Miejskich (ok. 1300 członków)... link!

Tak. Link. Ten link! Link z ogłoszeniem o przetargu na projekt Chrobrego z komponentem partycypacyjnym (wiem, trudne słowo). Co więcej, podlinkowałam architektów z ruchów miejskich, żeby się zainteresowali i złożyli oferty.

Dlaczego? Bo urząd wpisał wymóg projektowania we współpracy z mieszkańcami - i na 4 dni przed terminem składania ofert nie było ŻADNYCH OFERENTÓW. Żadnych. Po tym swoją ofertę zgłosili Sylwia i Grzegorz. I wygrali, bo... byli jedyni. Straszna prawda :)

I upraszam o odpuszczenie grzechów Marcie Bejnar Bejnarowicz. To nie ona, to ja wrzuciłam info o przetargu w Gorzowie! Powinnam była wiedzieć, że to tajny przetarg, że poinformowanie o przetargach ludzi z Kongresu Ruchów Miejskich jest złem, nieczystością, działaniem na szkodę miasta i zorganizowanym działaniem przestępczym!

Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina!

Zgłoszę się po karę gdzie mi każecie - prokuratura, parafia, biuro PIS?

O związkach firmy Eskadra z ruchami miejskimi

Co zaś do związków firmy Eskadra z ruchami miejskimi (ten wątek zaczęliście drążyć na sesji Rady Miasta) - cóż... Podpowiem: związki są takie, że ruchy miejskie z szefem Eskadry... walczyły. Znacie Panowie taki ruch Miasto Wspólne/Kraków Przeciw Igrzyskom? Internet jest pełen zapisów walk z szefem Eskadry, pracującym dla prezydenta. Np. tutaj: http://bit.ly/2rqnhAB
Sukces ruchów był miejskich ogromny - nie było igrzysk w Krakowie. Mieszkańcy w referendum powiedzieli NIE.
Kraków uratowany przed szkodą i szastaniem publicznymi pieniędzmi w imię imprezki.

Gorzowianie kontynuowali tę zacną tradycję walki z marketingowymi fanaberiami, dlatego też strategia "Gorzów w sam raz" leży u prezydenta w kartoniku z innymi zabawkami. Ale nie da się ukryć, że prezydent wyrzucił 150 000 zł do kosza.

Ja nie mam czasu na korespondowanie z prokuraturą. Panowie radni PiS macie tam lepsze kontakty - może zgłosicie zbadanie tej sprawy pod kątem niegospodarności prezydenta i przekroczenia uprawnień?

Do poczytania:

Swoją drogą, zabawny był pomysł na przekonanie nas do tej marki. Szef Eskadry po quasi-konsultacyjnych spotkaniach w Gorzowie, zaprosił mnie jako panelistkę na swoją konferencję na Mazowszu. Tylko że ja nie zmieniam poglądów w zależności od tego, kto mi płaci za umowę - więc na panelu powiedziałam to, co zawsze mówię. I zdania o marce nie zmieniłam. Pisałam o tym również kilkakrotnie w dyskusjach na FB. No ale rozumiem, nie jesteśmy znajomymi na FB... Czas zatem to nadrobić i być w bieżącym kontakcie. Zapraszam!

BIP a sprawa polska

Polecam też z całego serca zainteresowanie się miejskim BIPem - jest tam dużo informacji.

BIP to skrót od Biuletyn Informacji Publicznej (taka długa nazwa do zapamietania. Jak się nie uda dzisiaj, to nie szkodzi).

Gdybyście tam od czasu do czasu zaglądali, to uniknęlibyście kompromitacji. Tutaj są pytania od mieszkańców, którzy jak widać interesują się bardziej niż Wy sprawami miejskimi, i odpowiedzi z urzędu: o Pronobis, o Eskadrze, i o wielu innych sprawach. Uzupełnijcie wiedzę przynajmniej do tego poziomu, co zwykli mieszkańcy, zanim będziecie na siłę szukać afery.

Link do BIP-u tutaj: http://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/318/2016_rok/

A, tu - żeby łatwiej znaleźć - o Pronobis Studio ktoś zapytał: http://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/system/obj/9705_306-2016.pdf

-----

A gdybyście chcieli coś szykować na mnie, to podpowiadam - mój tata pracuje w spółce miejskiej (pracował tam też za poprzedniego prezydent)

Odpowiadając od razu na Waszą kolejną interpelację: Nie, nie awansował.

A Artur Czyżewski - szef miejskich spółek Inneko i TBS - niestety nie jest moim krewnym. Przykro mi. Taki miły pan.

Można natomiast mi zaszkodzić, zakazując teatrom zatrudniania mnie. Podesłać listę?

Ale tak na serio - jako mieszkanka, której reprezentantami jesteście, życzyłabym sobie, żebyście zajęli się wykonywaniem swojego mandatu, najlepiej zgodnie ze złożonym ślubowaniem:

 

"Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców. Tak mi dopomóż Bóg.”

"Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy. Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawia je organom gminy do rozpatrzenia, nie jest jednak związany instrukcjami wyborców".
 

(art. 23 i 23a ustawy o samorządzie gminnym. Polecam).

 

Życzę Wam, abyście w kontakt z mieszkańcami i służenie im wkładali tyle samo serca, co w niszczenie ludzi.

Pozdrawiam,

Alina Czyżewska

PS. Od walki wolę współpracę. Jeśli szukacie "haków", to wielokrotnie zwracałam uwagę na nieprawidłowości w finansowaniu Stali Gorzów. Zgromadzone materiały chętnie przekażę. Ale który z polityków ruszyłby sport z 15-tysięczną trybuną wyborców...

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly